Doprava na vše ZDARMA
Doprava zdarma
Doprava zdarma

Příběh zakladatelky

Kristy Chong dělala víc než 13 let PR pro různé velké značky, mimo jiné pro McDonald’s. To bylo před vznikem naší společnosti… Jak to tak bývá, nejlepší nápady přicházejí neočekávaně, a přesně tak to bylo i s “vynálezem” Modibodi. Po porodu druhého dítěte měla Kristy potíže s inkontinencí. Kristy, která je vášnivá běžkyně, ale chtěla běžet maraton a řešila, jak se na závod oblékne a jak bude řešit problémy s únikem moči, aby nevypadala jak ve velké (a nepohodlné) pleně… navíc s vědomím, že tím vším “polstrováním” zase ničí planetu hygienickými potřebami na jedno použití. Přemýšlela, kolik dalších žen prožívá to samé, a měla nutkání a odhodlání to vyřešit - nabídnout ženám po celém světě pohodlné spodní prádlo, které jim poskytne ochranu a bude vypadat stylově.

Nápad s sebou přinesl nejednu výzvu. Jak na trh uvést něco úplně nového? Vždyť prádlo je plus minus stejné po celá desetiletí, možná déle. A teď tu je prádlo s novými funkcemi!

modibodi-zakladatelka-kristin

První dva roky vývoje strávila hodiny a hodiny prací s vědci a špičkovými návrháři spodního prádla, laděním jejich nápadů do prototypů, testováním a úpravami, než jsme si všichni byli jisti, že je tu produkt, který je funkční, nositelný a vypadá skvěle.

Vyjádřeno čísly: konzultovali jsme přibližně se stovkou textilních inženýrů a textilních společností v Austrálii i v Americe a provedli jsme téměř 1000 vědeckých testů.

"Věděla jsem, co od Modibodi chci, a nebyla jsem ochotná dělat kompromisy," vzpomíná Kristy na začátky značky.

Další výzvou bylo prolomit tabu. O menstruačních strastech a trapasech a stresu z protékání ani o inkontinenci se nemluvilo. Bylo tedy třeba začít mluvit o tom, o čem se nemluví. Postupně se to podařilo, a jak Kristy hodnotí, za poslední desetiletí se celkový diskurz v této dříve zapovězené oblasti hodně posunul. Ženy už jsou v tématu menstruace a inkontinence otevřenější.

Kristy, zakladatelka, výkonná ředitelka a čtyřnásobná matka, se raduje, že nyní po celém světě přinášíme udržitelná a snadná řešení pro ženy.