Modibodi. Nejen při menstruaci

Menstruace. Inkontinence. Pocení. Kojení.

Veškeré opakovaně použitelné menstruační prádlo Modibodi, včetně sportovního, plavek a mateřského, je použitelné i při problémech s močovou inkontinencí. Patentovaná technologie našich savých vložek absorbuje i moč, přičemž vy se cítíte v suchu a pohodlí.

Naše prádlo a oblečení je vytvořené pro zvládání menstruace i úniků moči, nicméně záleží na tom, jaký typ inkontinence daná osoba má a jak silnou:

  • Pro slabou stresovou inkontinenci (při sportu, kašli či kýchání apod.) můžete vybírat prakticky jakékoli kalhotky z naší široké nabídky počínaje savostí Light-Moderate.
  • Při potížích s úniky moči v těhotenství doporučujeme tyto kalhotky, mají pohodlný střih, který počítá s rostoucím bříškem.
  • Na střední a silnou inkontinenci budete potřebovat speciální savější prádlo. Tyto inkontinenční kalhotky Modibodi Ultra s vysokou savostí zvládnou ještě více než menstruační kalhotky Modibodi savosti Maxi, byly však vyvinuty speciálně pro úniky moči a nedoporučujeme je používat při menstruaci.
  • Potřebujete si být jistější při sportu? V našem sortimentu najdete menstruační a inkontinenční legíny a menstruační a inkontinenční běžecké kraťasy!
  • Pánské inkontinenční prádlo najdete zde.

Modibodi a inkontinence

Trápí vás močová inkontinence? I pár uniklých kapek při zakašlání nebo výbuchu smíchu už je močová inkontinence, která člověku na pohodě a sebejistotě nepřidá. Naštěstí se nabízí řešení v podobě prádla, v kterém jste v suchu a v pohodě.

Dejte sbohem jednorázovým inkontinenčním vložkám a zvládejte díky Modibodi úniky z močového měchýře diskrétně, bez nehod a zápachu.

Věděli jste, že problémy s úniky moči stály u vzniku značky Modibodi?

Po porodu druhého dítěte měla zakladatelka Kristy potíže s inkontinencí. Kristy, která je vášnivá běžkyně, ale chtěla běžet maraton a řešila, jak se na závod oblékne a jak bude řešit problémy s únikem moči, aby nevypadala jak ve velké (a nepohodlné) pleně… navíc s vědomím, že tím vším “polstrováním” zase zanáší planetu hygienickými potřebami na jedno použití. Přemýšlela, kolik dalších žen prožívá to samé, a v hlavě se jí začalo rodit praktičtější řešení... Celý příběh si přečtěte zde.

Menstruační a inkontinenční kalhotky Modibodi

Veškeré opakovaně použitelné menstruační prádlo Modibodi, včetně sportovního, plavek a mateřského, je použitelné i při lehčích problémech s inkontinencí. Patentovaná technologie našich vnitřních savých vložek absorbuje i moč, přičemž vy se cítíte v suchu a pohodlí.

Pro slabší stresovou inkontinenci (při sportu, kašli či kýchání apod.) můžete vybírat prakticky cokoli podle potřeby – počínaje savostí Light-Moderate – takže výběr je velmi bohatý včetně krajkových i barevných limitek –, pro období těhotenství doporučujeme těhotenské inkontinenční kalhotky

Těhotenské inkontinenční kalhotky mají široký pas ve tvaru V navržený tak, aby pohodlně seděl pod rostoucím bříškem (i pod bříškem poporodním). Na výběr jsou tyto kalhotky ve dvou savostech, těhotenské kalhotky se savostí Light-Moderate jsou vhodné jako pojistka při těhotenském výtoku a slabší inkontinenci a můžete je využít i ke konci šestinedělí. Těhotenské inkontinenční kalhotky se savostí Maxi jsou vhodné při silnější těhotenské inkontinenci a v začátku šestinedělí. Hodí se i na noc, protože mají vpředu i vzadu prodlouženou savou vložku.

Inkontinenční kalhotky s vysokou savostí

Pro potíže v podobě střední a silné inkontinence máme speciální savější prádlo. Každý kus inkontinenčních kalhotek Hi-Waist Ultra Brief je dodáván s vkládací opakovaně použitelnou vložkou (navíc k vnitřní všité savé vložce kalhotek), kterou lze přidat pro extra savost pro maximální klid. S použitím této vložky je absorpční kapacita až 250 ml. Vkládací savá vložka je také praktická, pokud jde o rychlejší schnutí kalhotek a lepší kontrolu zápachu. Vložku lze navíc v kalhotkách umístit v dle individuálních momentálních potřeb.

Tyto inkontinenční kalhotky Modibodi Ultra Incontinence s vysokou savostí zvládnou ještě více než menstruační kalhotky Modibodi savosti Maxi, byly však vyvinuty speciálně pro úniky moči, nedoporučujeme je používat při menstruaci.

Menstruační a inkontinenční legíny a kraťasy

Jsme toho názoru, že menstruace ani inkontinence by ženy neměla omezovat v rozletu a sportovních aktivitách, pokud po nich touží, proto najdete v našem sortimentu menstruační a inkontinenční legíny a menstruační a inkontinenční běžecké kraťasy!
Přesně o nich snila Kristy Chong, když se jí při trénování na maraton v hlavě rodil nápad na založení Modibodi. :-)

I muži si vyberou

Problémy s úniky moči se netýkají jen žen. Každý osmý muž trpí slabostí močového měchýře a nepříjemnostmi s tím spojenými. Patří sem například mokré skvrny na kalhotách způsobené nekontrolovaným odkapáváním. Inkontinenci u mužů způsobuje většinou onemocnění prostaty, úraz, hyperaktivní močový měchýř či inkontinence jako důsledek operace. Nejčastěji se vyskytuje ve věku nad 65 let, v tomto věku jí trpí až 32 % mužské populace. Mnoho postižených kvůli obavám a studu nevyhledá odbornou pomoc a často ani nepoužívá vhodné inkontinenční pomůcky. 

Modibodi pánské inkontineční slipy nahrazují jednorázové vložky a inkontinenční prádlo. Jsou navrženy tak, aby zvládly inkontinenci diskrétně, pohodlně, bez prosakování a zápachu. Každý kus je dodáván s přídavnou opakovaně použitelnou vložkou, kterou lze podobně jako u dámské verze přidat jako "booster" pro maximální klid. S použitím této vložky je kapacita prádla až 250 ml.

Upozorňujeme, že prádlo Modibodi nebylo testováno na potíže při fekální inkontinenci, pouze na inkontinenci močovou.