Vyhledat na blogu

Příběh zakladatelky

Uveřejněno: 17.05.2021 22:53:34
Kategorie:

Kristy Chong dělala víc než 13 let PR pro různé velké značky, mimo jiné pro McDonald’s. To bylo před vznikem naší společnosti… Jak to tak bývá, nejlepší nápady přicházejí neočekávaně, a přesně tak to bylo i s “vynálezem” Modibodi. Po porodu druhého dítěte měla Kristy potíže s inkontinencí. Kristy, která je vášnivá běžkyně, ale chtěla běžet maraton a řešila, jak se na závod oblékne a jak bude řešit problémy s únikem moči, aby nevypadala jak ve velké (a nepohodlné) pleně… navíc s vědomím, že tím vším “polstrováním” zase ničí planetu hygienickými potřebami na jedno použití. Přemýšlela, kolik dalších žen prožívá to samé, a měla nutkání a odhodlání to vyřešit - nabídnout ženám po celém světě pohodlné spodní prádlo, které jim poskytne ochranu a bude vypadat stylově.

Nápad s sebou přinesl nejednu výzvu. Jak na trh uvést něco úplně nového? Vždyť prádlo je plus minus stejné po celá desetiletí, možná déle. A teď tu je prádlo s novými funkcemi!

První dva roky vývoje strávila hodiny a hodiny prací s vědci a špičkovými návrháři spodního prádla, laděním jejich nápadů do prototypů, testováním a úpravami, než jsme si všichni byli jisti, že je tu produkt, který je funkční, nositelný a vypadá skvěle.

Vyjádřeno čísly: konzultovali jsme přibližně se stovkou textilních inženýrů a textilních společností v Austrálii i v Americe a provedli jsme téměř 1000 vědeckých testů.

"Věděla jsem, co od Modibodi chci, a nebyla jsem ochotná dělat kompromisy," vzpomíná Kristy na začátky značky.

Další výzvou bylo prolomit tabu. O menstruačních strastech a trapasech a stresu z protékání ani o inkontinenci se nemluvilo. Bylo tedy třeba začít mluvit o tom, o čem se nemluví. Postupně se to podařilo, a jak Kristy hodnotí, za poslední desetiletí se celkový diskurz v této dříve zapovězené oblasti hodně posunul. Ženy už jsou v tématu menstruace a inkontinence otevřenější.

Kristy, zakladatelka, výkonná ředitelka a čtyřnásobná matka, se raduje, že nyní po celém světě přinášíme udržitelná a snadná řešení pro ženy.

Sdílejte tento článek

Přidat komentář