Nezapomeňte využít naše množstevní slevy! Při nákupu stejného typu a velikosti kalhotek máte automaticky slevu: 3 ks kalhotek = 15 % sleva, 5 ks kalhotek = 20 % sleva. Nevztahuje se na některé již zlevněné zboží.

Nejčastější dotazy

Co jsou vlastně menstruační kalhotky a jak fungují?

Menstruační kalhotky Modibodi jsou opakovaně použitelné, udržitelné, nepropustné spodní kalhotky, které plně nahrazují jednorázové menstruační vložky či tampony, případně jednorázové inkontinenční potřeby. Menstruační kalhotky se totiž dají použít i při potížích s únikem močového měchýře. 

Modibodi využívá ve svém nepropustném prádle vysoce kvalitní, technicky vyspělé materiály (bambus, merino vlnu, mikrovlákno) a nejmodernější prodyšné antimikrobiální textilie s patentovanou technologií Modifier Technology ™ - super tenkou, pouze třímilimetrovou všitou vložkou odolnou proti protékání - a Modifier Air Technology ™ - odvádějící vlhkost a potlačující zápach.

Menstruační plavky Modibodi využívají patentovanou nepropustnou technologii Modifier Swim Technology ™.

Jak poznám, který stupeň savosti kalhotek je pro mě ten pravý?

Opravdu je hodně individuální, jak dlouho trvá, než se kalhotky dostanou na maximum své absorpčnosti. Jsou zákaznice, které menstruační kalhotky nosí v kuse osm až deset hodin, někdy dokonce 12 hodin! Experimentálně bylo pokázáno, že kalhotky vydrží 24 hodin, ale doporučujeme každé ženě je nejdřív vyzkoušet kratší dobu, než je vystaví celodenní "zátěžové zkoušce". :-)

Novým zákaznicím doporučujeme vyzkoušet Modibodi prádlo jeden den na doma, aby lépe porozuměly, jak si naše technologie poradí se sílou právě jejich menstruace a kdy nastává čas na výměnu kalhotek.

Stupnice savosti menstruačních kalhotek Modibodi

Moisture Wicking
Síla menstruace: 0 ml
Použití: pouhá tenká pojistka; kalhotky mají savou vrstvu merina, ale nemají nepropustnou vrstvu

Super Light
Síla menstruace: 5 ml = 1 tampon nebo 1 čajová lžička
Použití: při špinění či občasném úniku moči

Light-Moderate
Síla menstruace: 10 ml = 2 tampony nebo 2 čajové lžičky
Použití: samostatně v dnech slabé menstruace, jako pojistka při silné menstruaci (ke kalíšku, menstruační houbě nebo tamponu)

Moderate-Heavy
Síla menstruace: 15 ml = 2-3 tampony nebo 3 čajové lžičky
Použití: samostatně při silnější menstruaci, případně jako pojistka proti protečení při velmi silné menstruaci (ke kalíšku, menstruační houbě nebo tamponu)

Heavy-Overnight
Síla menstruace: 20 ml = 3-4 tampony nebo 4 čajové lžičky
Použití: Ve dnech silné menstruace a v noci jako ochrana neposkvrněného prostěradla.

Maxi-24 h
Síla menstruace: 50 ml = 10 tamponů nebo 10 čajových lžiček
Použití: Ve dnech velmi silné menstruace nebo pro situace, kdy nemáte během 24 hodin* možnost menstruační kalhotky vyměnit.

* Kalhotky byly testovány, aby vydržely minimálně 50 ml během dne, průměrná žena však ztratí během menstruace 2 až 3 polévkové lžíce krve - 30 až 50 ml - během pěti a více dnů.

Mám kalhotky před prvním nošením vyprat?

Ano, je to dokonce dost důležité!
Nejen z hygienických důvodů, ale kvůli maximalizaci výkonu použitých savých a nepropustných technologií. Prvním praním se kalhotky jakoby nastartují. :-)

Jsou menstruační kalhotky Modibodi vhodné i při únicích močového měchýře?

Ano! Pokud jste statisticky jednou ze 3 žen, u kterých dochází k lehkému až střednímu úniku močového měchýře nebo k lehké inkontinenci, australské patentované kalhotky Modifier Technology ™ jsou pro vás skvělou volbou.

Jsou prodyšné, odolné proti zápachu, superabsorpční, nepropustné, odolné proti skvrnám a odvádějí vlhkost od pokožky, takže se budete celý den cítit v suchu a svěží.

Jak je to s pocením? Je Modibodi prádlo možné používat při větší zátěži a pocení?

Ano! Všechny výrobky Modibodi výborně fungují v situacích, kdy se hodně potíte, ale zejména sportovní řada s technologií Modifier Air byla vyrobena pro tento účel. Je antibakteriální, odolná proti zápachu a svrchní vrstva odvádí vlhkost a pot dovnitř, takže budete v suchu a svěží bez ohledu na to, jak horko je.

Budu mít v menstruačních kalhotkách pocit mokra?

V žádném případě. Kalhotky Modibodi byly přísně vědecky testovány spolu s ostatními opakovaně použitelnými i jednorázovými nepropustnými pomůckami na trhu a značka je hrdá, že z testu vyšla jako "nejsušší". Tedy za předpokladu, že zvolíte vhodnou savost kalhotek s ohledem na svou sílu menstruace, zůstanete v suchu a bezpečí.

Můžu používat menstruační kalhotky Modibodi při menstruaci samotné, bez dalších menstruačních pomůcek?

Samozřejmě, menstruační kalhotky jsou vyvinuty tak, aby zcela nahradily vložky či tampony. Ale to neznamená, že nemůžete kombinovat více pomůcek dohromady. Je to velmi individuální, záleží na síle vaší menstruace i vašich aktivitách. Kalhotky tak mohou sloužit jako pojistka k menstruačnímu kalíšku, tamponu, menstruační houbě či při nácviku volné menstruace...

Nemohu používat tampony ani menstruační kalíšek, jsou v mém případě menstruační kalhotky řešení?

Ano. Menstruační kalhotky jsou plnohodnotná menstruační pomůcka. Kombinovat s kalíškem či tamponem je můžete, ale také vůbec nemusíte. Menstruační kalhotky jsou úplnou náhradou jednorázové menstruační hygieny.

Jak pečovat o Modibodi prádlo?

Nepropustné prádlo lze samozřejmě prát v pračce. Pokud možno zvolte program na jemné prádlo a studené praní. Pověste volně, ideálně ven na sluníčko. Nesušte v sušičce.

Tipy:

  • Chcete-li maximalizovat funkčnost nepropustného prádla, před prvním nošením svůj Modibodi kousek dobře vyperte. Pomůže to aktivovat Modifier technologii v savé vložce.
  • Těhotenské tílko sušte na ramínku, aby se nevytáhlo do šířky.
  • Modibodi prádlo perte v ochranném pytlíku. Přírodní vlákna se sice dobře perou, ale setkání se zipem v bubnu pračky jim nesvědčí.
  • Prosíme, nepoužívejte aviváž ani silné prací prostředky či odstraňovače skvrn. Ničí se jimi hi-tech funkce použitých materiálů, látky včetně krajek se rychleji opotřebují a nevydrží tak dlouho, jak by mohly.

Menstruační kalhotky nenechávejte dlouho namočené. Namáčení může potenciálně ovlivnit antibakteriální schopnost použitých materiálů. Jemné proprání pod tekoucí vodou je daleko účinnější. Namáčení nemusí všechny usazeniny a skvrny na vložce odstranit. Kalhotky tedy opláchněte pod tekoucí vodou a dejte do pračky.

Nepropustné prádlo by mělo vydržet dva roky a déle, záleží na způsobu praní a péči. Vzhledem k tomu, že spodní prádlo je považováno za jemný výrobek, důrazně doporučujeme dodržovat naše pokyny pro péči, abyste mu zajistili dlouhou životnost.

Kalhotky jsem nedopatřením dala sušit do sušičky, budou ještě fungovat?

Nebojte se, projednou se nic nestane a vaše kalhotky se nezničí. Přesto doporučujeme sušičku nepoužívat, protože pravidelné používání bubnové sušičky může časem poškodit hi-tech funkci membrány a následkem bude výrazně kratší životnost prádla!  

Nebude prádlo po čase zapáchat?

Ne, pokud se o něj budete správně starat. Zatuchnout může prádlo tehdy, když je necháte namočené ve vodě po dobu delší než několik hodin nebo pokud nebude dobře vysušené.

Chcete-li odstranit nežádoucí pach spodního prádla, zřeďte trochu bílého octa v malém množství vody v poměru 1 : 3 (jen tolik, aby se daný kus oblečení ponořil), v lázni ponechte 20 minut. Poté můžete prádlo vložit do pračky a přidat do praní (1 : 5) trochu octa. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud prádlo pověsíte na slunci. Než ho uložíte zpět do prádelníku, ujistěte se, že je úplně suché.
Tato snadná procedura by měla potlačit jakýkoli zápach prádla. Kromě toho můžete přidat do praní eukalyptus ve formě éterického oleje.

Na co jsou dobré menstruační plavky?

Plavky Modibodi nejsou navrženy pro silnou menstruaci, ale lze je použít při menstruaci střední až slabé a při špinění. A taky jako pojistku ke kalíšku nebo menstruační houbě v silnějích dnech.
Plavky jsou fajn i ve chvíli, kdy menstruaci očekáváte a jste nervózní z představy, že budete mít jen normální plavky bez jakékoli ochrany.
Díky rychleschnoucím materiálům byste měli být po vynoření z vody zase rychle v suchu.

Co je technologie Modifier Swim?

Plavky Modibodi využívají vlastní technologii Modifier Swim Technology. Podrobnosti o téhle úžasné technologii jsou naším obchodním tajemstvím, ale můžeme vám prozradit, že klín z vnitřní strany má vrstvu pohlcující pachy a tekutiny, navíc odolnou proti bakteriím. Spodní vrstva je extra vodoodpudivý rychleschnoucí materiál.

Lze Modibodi plavky využít i jinak než jako menstruační?

Ano, plavecká řada Modibodi je vhodná i při potížích s lehkými úniky močového měchýře.

Můžu se na plavky spolehnout v bazénu i na pláži?

Máme rádi vlny, stejně jako pohodovou bazénovou plavbu na růžovém nafukovacím plameňákovi... Ano, naše řada Swim vás chrání na pláži i u bazénu. Po použití plavky pouze přemáchnete - a budou zase připraveny vás doprovodit k vodě.

Jsou menstruační a inkontinenční plavky Modibodi ekologické?

Začneme faktem: vložka či tampon, které jste použili při své první menstruaci, pravděpodobně stále existují. Pokud se nedostaly do spalovny, ale na skládku, bude jejich rozpad trvat 500 let.

S Modibodi nejenže neživíte skládky, řada Modibodi Swim je dokonce veganská (a řada menstruačních kalhotek Modibodi a RED využívá udržitelná a obnovitelná vlákna, jako je bambus).

Z čeho jsou moje plavky vlastně vyrobeny?

Naše tkanina je vyrobena z nylonu spandex a v klíně je směs polyesteru. Vzhledem k povaze naší jedinečné technologie nemůžeme sdílet bližší informace.